Nature

...Nature is full of powerful concoctions

اطلاعیه

با سلام خدمت تمامی مخاطبان محترم

بعلت وقوع یکسری مزاحمتها، لازم دونستم چند نکته رو ذکر کنم. پیشاپیش از محضر مخاطبان ارزشمندی که ظرفیت استفاده از فضای مجازی رو دارن و همیشه بنده رو مورد لطف خودشون قرار دادن، بابت این اطلاعیه پوزش میخوام. بدیهی است تیغه های نقد در این نوشته خطاب به شما، نمی باشد.

پیش از این، هرگز مثل کارآگاه ها در هنگام پاسخ دادن به کامنتها، آی پی ها و سوابق کاربران رو چک نمیکردم و فکر میکردم که چرا کسی باید مزاحم من بشه؟!... ولی حالا میبینم که ممکنه! بهرحال...

1- تا مدتی (شاید همیشگی) ارسال نظر، تنها برای کاربران بیان امکان پذیر هست.

2- درباره ی کاربران بیان، امکان بلاک کردنِ کاربر، موجود میباشد. نظرات کاربرِ بلاک شده، بدون اطلاع او و بنده، ارسال نشده و از طریق سامانه ی بیان، بطور اتوماتیک حذف خواهد شد.

3- هر گونه محتوای تهدیدآمیز در کامنتها، چه شوخی و چه جدی، بعنوان سند، محفوظ خواهد بود.

4- اینجانب در هنگام ثبت نام در بیان، شماره تماسی که متعلق به خودم باشه رو وارد نکرده ام. لذا تهدید جهت هک اطلاعات هم سودی نخواهد داشت.

نکته: دقت داشته باشید که اگر دستیابی به اطلاعات من برای کسی ممکن باشد، دستیابی به اطلاعات سایرین نیز از طریق شکایت رسمی به بیان، و مراجع ذی صلاح و... بهیچ وجه غیر ممکن نیست و استفاده از فیلتر شکن و تعویض آی پی کمکی به فرد مزاحم نخواهد کرد.

با این حال، حتی در صورت دسترسی به شماره تماس یا ایمیل شخصی من هم، اتفاق خاصی نخواهد افتاد. دوره ی ترس از پخش شدن شماره و عکس و غیره گذشته! در این کشور خوشبختانه هنوز امکان برخورد با مزاحم تلفنی یا هرگونه مزاحمت دیگر همچنان فراهم است.

5- یادآوری میکنم که علی رغم برخی اشارات بی اساس، بنده بعنوان نویسنده ی این وبلاگ کاملاً و تاماً "حق دارم" نسبت به انتشار یا عدم انتشار یا حذف مجدد هر محتوایی، چه در متن و چه در کامنتها، به صلاحدید خود اقدام کنم.

نکته 1: پیش از این، به کامنتهایی که با نامهای مختلف و از سوی یک شخص ارسال شده، پاسخ داده ام. لازم دونستم این نکته رو هم ذیل این موضوع ذکر کنم که بهیچ وجه از شعوری که بخرج داده، یا احساس مسئولیتی که کرده ام، یا احترامی که به مخاطبهام گذاشته ام، پشیمان نیستم و این رو "اشتباه" یا سایر تعابیر خارج از شأنی که برخی به من نسبت دادند، نمیدونم.

نکته 2: حذف کامنتهای مذکور، صرفاً جهت تذکر عدم شایستگی، پس از ایجاد مزاحمت بوده و سود دیگری برای اینجانب ندارد.

نکته 3: بدیهی است که هدف خیر(!) از ایجاد مزاحمت، امر مزاحمت را بهیچ وجه توجیه نمیکند.

6- معدود دوستان عزیزی که از وبلاگ قبلی برای اینجا کامنت میذارن رو اغلب از روی آی پی و مشخصات دیگه، میشناسم. ولی با اینحال، کاش آدرس داشته باشید تا بتونم پیامتون رو منتشر کنم و از حضورتون بهره مند بشم. هر چند، هرگز در جایگاهی نیستم که از مخاطبانم توقع داشته باشم در بیان ثبت نام کنند، بنابراین باز هم پوزش میخوام و امیدوارم بنده رو در ضرورت دفع مزاحمت درک بفرمایید.


7- هیچ اشکالی نداره اگر روح ما مریض باشه. مشکل اونجاست که اقدام به درمانش نمیکنیم. به افرادی که از ایجاد مزاحمت (بهر شکلی که هست) لذت میبرند، پیشنهاد میکنم لطفاً به روان پزشک متخصص مراجعه نمایید. مشابه این رفتار  سادیسمی ناهنجار رو بشخصه در مطب دکتر مشاورم از سوی شخصی نسبت به شخصی دیگر دیدم. عمیقاً متأثر شدم در حالیکه او فقط پیش خودش، خودش رو عاشق میپنداشت و از جدیت و همیت اش در پیگیری ابراز احساسات، حتی با علم به اینکه داره شخص مقابلش رو آزار میده لذت میبرد. چنین رفتارهایی میتونن ناشی از نوعی اختلال ذهنی و شخصیتی باشن و با تشخیص پزشک، و مصرف دارو، ان شاءالله بهبود خواهند یافت.

متأسفانه بنده خود شرایط روحی مناسبی ندارم و حداقلش این هست که نمیتونم پذیرای بیماران باشم. یادآوری میکنم تنها مجال ابراز اجتماعی من این وبلاگ بود که به این شکل، محدودش کردید. هرچند، از اونجایی که از این آزار لذت میبرید، پس متذکر شدن اینکه چه خسارتی به من تحمیل کردید مشخصاً سودی نداره.پی نوشت تکمیلی:

More +

مخفی (Cache) - 2005


- کارگردان: Michael Haneke

- زبان: روسی


مدل فیلم از اوناست که بازیگراش یکی دو نفر بیشتر نیست، موسیقی متن، حداقله، و بیشتر صدای محیطه. ریتم فیلم سریع نیست و رئاله. داستانش بد نیست خوبه. بعضی جاهاش شوکه کننده است. در کل بدک نبود. ولی از اون فیلمهاست که بهش ارجاع میشه. معناگرا - معمایی- و کمی درام.

داستانش از اینجا شروع میشه که یک زن و شوهر که دارن زندگیشونو میکنن، با فیلمهای ویدئویی که هر روز براشون ارسال میشه و ضبط تمام وقتِ تصاویر کوچه ی خودشونه مواجه میشن و این رو تهدید آمیز میدونن...

دکور خونه فوق العاده جالب توجهه!


ماه عسل با رفیق (Buddymoon) - 2016


- کارگردان: Alex Simmons


این فیلم رو حتی تبدیل به ویس کردم و هر از گاهی میذارم تو بک گراند کارهام پخش بشه. از اون فیلمهاست که هزاران بار دیدنش خسته ام نمیکنه و دیالوگهاش رو حفظم و عین دیوونه ها باهاش زمزمه میکنم! موسیقیشو دوست دارم و حال و هواش حالمو خوب میکنه. ولی خیلی سبکش با بقیه ی فیلمهایی که میگم تکرارشون رو دوست دارم فرق میکنه.

در واقع... فیلم، از نظر تکرار شدن، مثل فیلمهای کریستوفر نولان نیست! :) تکرارش فقط برام شیرینه. زیبا و دل انگیزه.

وقتایی که زندگی، دیگه چیزی برام نداره...


خلاصه داستان اینه که یک مرد که درست روز قبل از عروسیش، نامزدش باهاش بهم میزنه، فرداش دوستش میاد پیشش و بهش میگه سفر ماه عسلتو کنسل نکن، بیا با هم بریم!...

مدلش گی نیست. اتفاقاً بنظرم اون چیزیه که بعنوان مفهوم «دوستی» داره با جوگیر شدن آدمها در تشخیص علائقشون حذف میشه...

یه دوست خوب، و کمی هم طبیعت، که معنی زندگی و اولویتهاش رو بهت برگردونه...


پلی به ترابیتیا (Bridge to Terabithia) - 2007


- کارگردان: Gabor Csupo


فیلم کمی تخیلیه و برای نوجوانان به پایینه. ولی زیباست. دیدنش نیروهای خفته و کودکی های گم شده رو پیدا میکنه... انسانیت رو بر میگردونه...پ ن :
More +

مرد پرنده ای (Birdman) - 2014


- کارگردان: Alejandro Gonzalez Inarritu


یکی از بچه های بیان معرفی کرده بود و من دیدم. فیلم خوب و جالبی بود. بشدت معنا گراست. و فکر میکنم توصیفی که ایشون کرده بود براش مناسبه. اینکه:

اون چیزی که فکر میکنید نیست. (مثل مرد عنکبوتی، مرد مورچه ای و ....!)

دوم اینکه فیلم تقریباً بدون کات (یا حداقل به سبکِ بدونِ کات) ساخته شده و خیلی جالب و تمیزه.

سوم اینکه موسیقی متن هم جالبه.


اسم این سبک موسیقی یادم نیست ولی از اون مدل هاست که یک ساعت- دو ساعت میزنن و دائم ضربهای مختلف میاد روش. رادیو آوا گاهی چنین موسیقی هایی رو پخش میکنه و من قبلاً غر میزدم و فکر میکردم که "آخه این چیه چرا تموم نمیشه؟... تایمشون خالی مونده نمیدونن چی پخش کنن؟ :)" تا اینکه دیدم نه مثل اینکه یک سبکه و کاربردش هم بنظرم توی این فیلم به شکل زیبایی به نمایش در اومده. یعنی فلسفه ی اون طولانی بودنش رو میفهمی و من اولین بار بود که تونستم از چنین موسیقی ای لذت ببرم. یجورایی میبردت تو عمق و میره تو لایه های مغزت و تا میای یادت بره که اصلاً داری صدایی میشنوی، تغییر میکنه و بنظرم در نوع خودش زیباست.


از انتهای فیلم هم هزار تا برداشت میشه کرد... من که اینجوری بودم: 🤔

:)


Designed By Erfan | Edited By Naghl | Re-Edited By Me | Powered By Bayan